PUUHAPÄIVÄT JA VOLTTIKOULUT KESÄ 2025

21.5.2025

Puuhapäivät jälleen SaVoLi-salilla kesäkuun kaksi ekaa viikkoa!

Maanantaista torstaihin 2.-12.6.2025vapaata puuhaa ja ohjattua toimintaa!

Klo 10-11 alle 5v – tämä vuoro on pyhitetty alle 5-vuotiaille jumppareille. Saman perheen vanhemmat lapset voivat tulla mukaan, mutta etuajo-oikeus on pienimmillä.

Klo 11-12 ohjattu volttikoulu (yli 7-vuotiaille) – ohjatun osuuden aikana trampoliinit ja permanto ovat varattu volttikoululle, muualla salissa voi puuhata vapaasti.

Klo 12-13 vapaata touhua kaiken ikäisille.

HINTA 5€ / LAPSI

Alle kouluikäiset huoltajan kanssa ja kouluikäiset voivat tulla huoltajan luvalla. Lupalappu on tulostettavissa:

www.savoli.fi/puuhapaivat

Vuoroille ei tarvitse ilmoittautua erikseen, mutta lupalappu tulee huolehtia mukaan.

VOLTTIKOULUT

Volttikoulut on suunnattu yli 7-vuotiaille, jossa harjoitellaan voltteja ja flikkejä jokaisen omalle lähtötasolle sopivalla tavalla. Parin viikon aikana saat turvalliset tekniikat jatkaa harjoittelua vaikka omalla kotitrampalla!

Ennakkoilmoittautumista ei tarvita, mukaan voi tulla kahden viikon aikana niin monena kertana kuin haluaa.